הנחיות לפני ניתוח

להלן מספר הנחיות שיעשו את הניתוח וההתאוששות פשוטים וללא תקלות:

לאחר שסיכמת עמי על ניתוח, חזור למזכירה לתאום הפרטים המנהליים כמו: איך מקבלים טופס 17 או אשור מחברת הביטוח, איפה יערך הניתוח, קביעת המועד ועוד.בד”כ התאריך שנקבע הוא פרלימינארי (והוא נשמר ברוב המקרים) אך לפעמים יתכנו שינויים בהתאם לאילוצים שאין לנו שליטה עליהם.

במידה והינך נוטל תרופות כלשהן לדילול דם,יש להפסיק לקחתן שבוע לפני הניתוח, בהתייעצות עם הרופא המטפל.

אם הניתוח אותו תעבור הוא בהרדמה כללית יתכן ותתבקש לבצע בדיקות דם כלליות, צילום ריאות ותרשים לב (ECGG). סוג הבדיקות מותאם לגילך,למצבך הבריאותי עד הניתוח, לתרופות שהנך נוטל ולרגישויות שהנך סובל. בבתי חולים שונים אף תתבקש לבוא לפגישה מוקדמת עם הרופא המרדים. לפגישה זאת עליך להביא את כל הבדיקות שביצעת. כמובן על תשכח להביאן גם ביום הניתוח עצמו.

ימים ספורים לפני הניתוח תתקשר אליך מזכירתי ותודיע לך על שעת ההגעה המדויקת לחדר הניתוח.

על החולים שמעמדים לניתוח בהרדמה כללית להישאר בצום מלא מחצות הלילה שלפני ניתוח (נדרשות מינימום 6 שעות צום עד לניתוח).הכוונה שלא תאכל/י ו/או תשתי מאומה- כולל מים,קפה וכו’. המטרה של הוראה זו היא שתגיע לניתוח עם קיבה ריקה.הרדמה כללית משחררת את השרירים שמחזיקים את הקיבה סגורה על מנת שחומצות הקיבה לא יחזרו וידלפו לתוך הריאות.אם תגיע עם קיבה מלאה ייתכן מצב שחומצות אלה יכנסו לריאותיך ויגרמו לדלקת ריאות קשה.לביטחונך, במידה ולא נשארת בצום מסיבה כלשהי, הניתוח יידחה למועד חדש.

חולים שמעמדים לניתוח בהרדמה מקומית יישארו בצום של 3 שעות לפני המועד לזימונם לביה”ח.

בבואך לבית החולים הקפד למסור לצוות המטפל באיזה צד ומיקום יתבצע הניתוח.

בבואך לביה”ח עליך לפנות למשרד קבלת חולים שם יבדקו את זכויות הביטוח הרפואי שברשותך, יכינו תגיות זיהוי ומדבקות עם שמך ופרטי זיהוי. משם תיקרא/י ע”י אחיות אשר תשאלנה אותך מספר שאלות, ותבצענה מדידות לחץ דם ומשקל. במידה והנך נשאר/ת לאשפוז תקבל את מספר החדר בו אליו תחזור בתום הניתוח.

מכאן תקרא לחדר הניתוח שם תפגוש את המרדים (במידה והניתוח הוא בהרדמה כללית) וגם את הרופא המנתח.

לאחר הניתוח וטרם שחרורך תקבל מכתב שחרור בו יצוין מה הייתה הבעיה , איזה ניתוח עברת , הנחיות להמשך ומספר הטלפון הנייד שלי למידת הצורך. אל תהסס להתקשר במידה ומשהו מטריד אותך.אנא הבא מכתב זה עמך בבואך לביקורת והוצאת תפרים.

אין לחזור הביתה לאחר ניתוח בהרדמה כללית ללא ליווי. חובה עליך להביא עמך מלווה. הדבר מומלץ גם אחר ניתוח בהרדמה מקומית שכן תופעות לוואי יכולות להופיע מאוחר יותר. בכל מקרה אל תנהג ברכב בעצמך. קח מונית אם צריך.

ולבסוף: תהליך קבלתך לביה”ח הוא תהליך הכרחי אשר נערך על בסיס רוטיני מסוים למען ביטחונך. זמן ההמתנה לניתוח הוא פועל יוצא של אופי ומהלך הניתוחים של החולים שלפניך. לעתים קורה שהניתוח של החולה שלפניך מסתבך ומתארך וכתוצאה מכך זמן ההמתנה מתארך. אנא קבל זאת בהבנה וסבלנות. אנו מתנצלים על כל אחור ויודעים שזמנך יקר ועושים כמיטב יכולתנו ששהייתך בבית החולים תהיה קצרה ככל שניתן.