בחירת רופא מנתח

תמונה תדמיתית לבחירת רופא

אתה כאן משום שיש לך בעיה ביד ואינך יודע מה לעשות !

 מי הוא כירורג יד ?

 נראה לך שאתה זקוק לכירורג יד ועליך להחליט אם ד"ר גולדברג הינו הכירורג שמתאים לך.

 בחירת כירורג יד יכולה להיות מבלבלת ! זה לא חייב להיות כך. אנא המשך לקרוא...

 ההנחה היא שיש לך בעיה ביד. ד"ר גולדברג מטפל רק בבעיות בידיים ובבעיות אורתופדיות ופלסטיות נבחרות.

 בחירת רופא הינה משימה חשובה ולעיתים מסובכת. אין מרשם פלאים לבחירת הרופא המתאים לך אך יש מספר קוים מנחים.

 

1. כישורים אקדמיים

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון האם לרופא שאמור לטפל בך יש תעודת מומחיות רשמית של משרד הבריאות בשטח בו הוא עוסק. כירורגיה של היד הינה התמחות-על של אורתופדיה או פלסטיקה וכירורג יד מדופלם מחזיק בתעודה כזו. רוב הכירורגים של היד יציינו זאת בפרסומם, לדוגמא בדפי זהב. אם לא - התקשר למרפאה ושאל. אל תהסס לשאול שאלות בבואך לבחור את רופאך - הרי ביד שלך מדובר ! אם אינך מקבל תשובות על שאלותיך עדיף שתדיר רגלך ממרפאה כזו.

 

לד"ר גולדברג מומחיות רשמית ותעודת מומחה בכירורגיה של היד של משרד הבריאות. אתה מוזמן לעיין בטיב הכשרתו כאן.

 

2. סוג העסוק

האם הרופא עוסק רק בכירורגיה של היד או שכירורגיה של היד הינה משהו שהוא נתקל ומטפל בו לעתים רחוקות ונדירות ? ניתן לברר זאת במזכירות של המרפאה. דרך נוספת היא לעיין בכרטיס הביקור של הרופא או במדור פרסומי כמו דפי זהב: אם יש לו מודעה קטנה בכירורגיה של היד ומודעה גדולה באורתופדיה או פלסטיקה, אתה יכול להבין במה עיקר עיסוקו....

 

לד"ר גולדברג התמחויות נוספות: אורתופדיה ומיקרוכירורגיה. אולם הוא מגביל את עיסוקו לכירורגיה של היד ועוסק בכך במלוא היקף פעילותו. הדבר מודגש באתר זה, במרפאתו ובכרטיסי הביקור שלו. הפרסום העיקרי מופיע במדור כירורגיה של היד בדפי זהב. הוא איננו עוסק באורתופדיה כללית, פלסטיקה או כירורגיה כללית פרט למקרים אשר דורשים מיומנות במיקרוכירורגיה או כירורגיה משחזרת.   

 

3. האם הרופא נמצא בהסדר עם פוליסת ביטוח הבריאות אשר ברשותך ?

 

יש להניח שתעדיף רופא שנמצא ברשימת הרופאים אשר בהסדר עם קופת החולים בה הנך מבוטח, משום שביקור אצל רופא שלא בהסדר כרוך בהוצאה כספית נוספת. יחד עם זאת, ביחס ישר עד כמה ידך הפגועה חשובה לך לעבודתך ולהנאתך בשעות הפנאי, תהיה אולי כן מעוניין לראות רופא שלא נמצא בהסדר עם הקופה שלך, לפחות לייעוץ ראשוני.

 

ד"ר גולדברג עובד עם קופות חולים מכבי, יועץ בכללית מושלם, בהסדר עם כל חברות הביטוח ובאופן פרטי .

 

4. האם לרופא אשר בהסדר עם הביטוח הרפואי אשר ברשותך יש טובות הנאה כלכליות מכך שיגביל את הטיפול הרפואי שלך ?

 

מטופלים רבים אינם יודעים על ההסדרים שקיימים בקופות ובחברות הביטוח השונות שמטרתם לחסוך בעלויות של הגורם המבטח, לא פעם על חשבון טיב הטיפול שמענק לחולה, כגון הגבלת ההפניות רק לרופא שנמצא בהסדר עם הגורם המבטח או מגבלות בביצוע בדיקות הדמיה יקרות.

 

ד"ר גולדברג נוהג לפי צרכים רפואיים טהורים של המטופל מבלי להיכנס למגבלות הכלכליות. אין זה אומר שהוא מבצע כל בדיקה רק משום שהמטופל שמע עליה או משום שהיא בדיקה חדשה או מתוחכמת. חייבות להיות אינדיקציות רפואיות לביצוע הבדיקה ושהבדיקה תעזור בפתרון הבעיה של המטופל.

 

5. כמה זמן יקדיש לי הרופא ?

שאלה מעניינת ובעלת משמעות שכדאי לשאול במזכירות היא : כמה זמן יוקדש לי כחולה חדש וכמה בביקורות ההמשך?  

 

במרפאתו של ד"ר גולדברג זמן הביקור אינו קבוע. יש שוני בין ביקור חדש לבין ביקור חוזר. בד"כ ביקור חדש גוזל זמן רב יותר מביקור חוזר וזמן שמוקדש לחולה שעבר מספר ניתוחים בעבר והיה אצל מספר רופאים להתייעצויות הינו הארוך ביותר. לחולה שהופנה לייעוץ ע"י רופא אחר ישנן בעיות ספציפיות לענות עליהן וזמן הביקור שלו עשוי להתארך מעל הרגיל.

לביקורים פרטיים וביקורים לקבלת חוות דעת רפואיות-משפטיות מוקדש זמן  מחוץ לשעות העבודה אשר מוגדרות לשרות לחברי קופות החולים השונות.

 

6. כמה זמן יהיה עלי להמתין במרפאה ?

שאלה מעניינת וחשובה על מנת שתוכל לתכנן את זמנך.

 

אנו יוצאים מתוך הנחה  שזמנך יקר לך כמו זמננו ועושים כמיטב יכולתנו לעמוד בלוח הזמנים ולקצר את שהותך במרפאה למינימום. יחד עם זה, מן האמור דלעיל ברור שקשה לדייק עקב השוני בין ביקור לביקור.  ישנם חולים עם בעיות סבוכות יותר מן האחרים וישנם אנשים שזקוקים להסבר מספר פעמים על מנת להבין במה כרוכה מחלתם. כל חולה זכאי לתשומת לב ואנו מכבדים זאת, גם אם לעתים נוצר עקוב לחולים האחרים, שכן גם הם מצפים לאותה תשומת לב בהיכנסם לביקור.

אנו מתנצלים מראש  על כל המתנה מיותרת גם אם היא מוצדקת !

 

7. כמה זמן יש להמתין עד קבלת תור לביקור ?

חולים רבים מוצאים שלא ניתן להשיג תור מידי אפילו במקרים הדחופים כמו שבר.

 

המדיניות שלנו היא לקבל כל חולה עם בעיה דחופה (שבר, פציעה וכו') בהקדם האפשרי, ביום המרפאה הקרוב ביותר, מחוץ (בנוסף) לרשימת החולים המוזמנים. במקום להעמיס על הרשימה, ד"ר גולדברג יבוא מוקדם יותר, ידלג על ארוחת צהרים או יישאר במרפאה מאוחר יותר. במקרים שדורשים התערבות ניתוחית מידית יש לפנות למוקדי חרום או לחדרי מיון.

 

 

עומס התורים במרפאה הוא גדול וזמן המתנה ממוצע הוא של כחודש ימים. אם מסיבה כלשהי אינך יכול להגיע למועד שנקבע לך אנא הודיע על כך למזכירות על מנת שיינתן תור לחולה אחר במקומך.   

אנו מקווים שקוים מנחים אלה יעזרו לך להחליט אם להזמין תור לבדיקה אצלנו.